Wspólnoty religijne o kryzysie

Kryzys ekonomiczny jest przede wszystkim kryzysem serca i ducha, fundamentalnej ludzkiej formacji oraz edukacji do empatii, solidarności, równości i sprawiedliwości.

Podkreślili to przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Chorwacji w przesłaniu na zakończenie VIII Spotkania Międzyreligijnego w Zagrzebiu.

„Wykształceni młodzi ludzie, którzy nie mogą znaleźć pracy w swoim kraju, muszą wyjeżdżać za granicę, co wiąże się z długoterminowymi konsekwencjami dla chorwackiego społeczeństwa – napisano we wspólnym oświadczeniu. – Podział na biednych i bogatych pogłębia się. Rośnie liczba bezrobotnych i tych, którzy za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia”.

„Kryzys nie słabnie, lecz staje się coraz poważniejszy” – zaznaczyli uczestnicy spotkania. Zaapelowali też do władz i mieszkańców Chorwacji o wspólny wysiłek celem poprawy sytuacji gospodarczej kraju.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kościołów katolickiego, ewangelickiego-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, baptystycznego i zielonoświątkowego, Adwentystów Dnia Siódmego, serbskiej i macedońskiej Cerkwi prawosławnej oraz wspólnot żydowskich i muzułmańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg