Na konieczność poszanowania wolności religijnej na świecie oraz traktowania chrześcijaństwa bez uprzedzeń wskazuje Papież Franciszek w specjalnym telegramie na trwające w Mediolanie obchody 1700. rocznicy Edyktu Mediolańskiego.
Papieskie przesłanie odczytano na popołudniowym spotkaniu poświęconym wolności religijnej. Jego tematem były słowa z Ewangelii Janowej: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (8, 32). W dyskusji wzięli udział m.in. duchowy zwierzchnik prawosławia patriarcha Bartłomiej I i metropolita Mediolanu kard. Angelo Scola.
W telegramie sygnowanym przez watykańskiego sekretarza stanu Papież wyraża wdzięczność Kościołowi Mediolanu, władzom miasta i jego mieszkańcom za upamiętnienie rocznicy Edyktu Mediolańskiego. Przypomina, że „dekretując wolność religijną dla chrześcijan otworzył on nowe drogi dla Ewangelii i w zasadniczy sposób przyczynił się do powstania cywilizacji europejskiej”.
„Papież Franciszek pragnie, by tak jak to było wówczas, także i dziś wspólne świadectwo chrześcijan Wschodu i Zachodu przyczyniało się do rozpowszechnienia orędzie zbawienia w Europie i na całym świecie” – pisze kard. Tarcisio Bertone. Wskazuje zarazem, że Ojciec Święty wyraża nadzieję, iż „dzięki długofalowym działaniom władz cywilnych będzie wszędzie respektowane prawo do publicznego wyrażania własnej wiary, a wkład, jaki chrześcijaństwo nadal wnosi w kulturę i życie społeczne naszych czasów, będzie przyjmowany bez uprzedzeń”.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.