Spotkanie kard. Ouelleta z księżmi z Aragonii

- Kluczem do odczytania Soboru Watykańskiego II jest postawienie na pierwszym miejscu Jezusa Chrystusa” - powiedział kard. Marc Ouellet w Saragossie. Prefekt Kongregacji ds. Biskupów spotkał się tam z ponad 400 księżmi z Aragonii.

Spotkanie rozpoczęło się od konferencji poświęconej „nowemu odczytaniu Soboru Watykańskiego II w Roku Wiary”. Watykański dostojnik przeanalizował cztery wielkie konstytucje soborowe w kluczu chrystologicznym podkreślając, że tylko w ten sposób można odpowiedzieć na wyzwania, jakie stawia nowa ewangelizacja. „Jezus Chrystus jest kluczem do odczytania Soboru Watykańskiego II” – stwierdził prefekt Kongregacji ds. Biskupów. Zwrócił też uwagę na rolę świeckich w Kościele: „Kapłaństwo powszechne realizuje się w dziełach chrześcijańskich, natomiast służebne je dopełnia”. Wygłaszając homilię w bazylice Matki Bożej Pilar przekazał kapłanom pozdrowienia od Papieża Franciszka i przypomniał znaczenie tego sanktuarium w historii Hiszpanii.

W spotkaniu udział wzięło 400 księży z Aragonii, konkretnie z diecezji Saragossa, Barbastro-Monzón, Teruel i Albarracín, Tarazona oraz Huesca i Jaca. Obecny był także nuncjusz apostolski abp Renzo Fratini.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama