Rozwody jednak szkodzą dzieciom

Belgijska telewizja, która wczoraj opublikowała wyniki raportu, przyjęła je z nieukrywanym zdziwieniem i wyraziła obawy, by tego typu badania nie doprowadziły do stygmatyzowały dzieci rozwodników.

Dzieci z rozbitych rodzin mają o wiele gorsze wyniki w nauce i mniejsze szanse na zdobycie dobrego wykształcenia – dowiedli belgijscy uczeni z uniwersytetu w Leuven. Belgijska telewizja, która wczoraj opublikowała wyniki raportu, przyjęła je z nieukrywanym zdziwieniem i wyraziła obawy, by tego typu badania nie doprowadziły do stygmatyzowały dzieci rozwodników. Fakty pozostają jednak faktami.

Co czwarte dziecko z rodzin rozbitych przynajmniej raz powtarza rok szkolny. Największe różnice odnotowuje się w szkołach średnich. Dzieci rozwodników mają o niemal połowę (45 %) mniejsze szanse na ich ukończenie. Naukowcy zauważyli, że na szkody wynikające z rozwodu bardziej narażeni są chłopcy niż dziewczęta. Zdaniem autorów raportu tak wyraźne różnice wypływają z trzech czynników: stresu związanego z samym rozwodem, ograniczonego kontaktu z rodzicami oraz skromniejszego budżetu rozbitych rodzin. Badania objęły jedynie flamandzką, czyli bardziej zamożną część Belgii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama