Mimo sukcesu zakrojonej na szeroką skalę akcji oddawania broni przez ludność Meksyku, niektórzy mieszkańcy tego kraju ponownie po nią sięgają.
Bp Javier Navarro Rodríguez skrytykował władze niektórych stanów za brak działań w zakresie bezpieczeństwa, co skutkuje m.in. ponownym zbrojeniem się ludności.
Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Meksyku podkreślił także, że w skali całego kraju akcja oddawania broni zakończyła się wielkim sukcesem. Problem pozostaje jednak w kilku stanach zdominowanych działaniami karteli narkotykowych. Tak jest m.in. w stanie Zamora, gdzie rezyduje hierarcha. „Widzę, że w moim stanie zamiast się rozbrajać, ludność się zbroi, ponieważ czuje się zagrożona i podejmuje jakikolwiek plan wspólnej obrony” – podkreślił biskup.
Na ten sam temat wypowiedział się także przewodniczący episkopatu. Kard. José Francisco Robles Ortega wskazał, iż bardzo wierzy w to, że wkrótce społeczeństwo zobaczy pozytywne skutki akcji składania broni. Może to być skutecznym środkiem w walce obecnej administracji z przestępczością. „Nie będzie rozwoju, jeśli nie będzie pokoju, jeśli nie będzie sprawiedliwości i przede wszystkim jeśli nie będzie walki z bezkarnością. U źródła jest bowiem problem bezkarności” – podkreślił meksykański purpurat.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.