Ojcowie na warsztat

„Bliżej – pełna łączność” – to nazwa warsztatów dla mężczyzn, które zostały zorganizowane w Bydgoszczy przez Inicjatywę "Tato.Net”. Przedsięwzięcie przygotowano dla mężczyzn, którzy pragną wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności.

Zajęcia warsztatowe opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość. Do udziału zostali zaproszeni zarówno ojcowie małych dzieci, jak i dorosłych. – Niezależnie „od globalnych wiatrów”, które niekiedy ocieplają bądź oziębiają atmosferę wokół rodziny, musimy powiedzieć, że ojcowie mają przed sobą bardzo ważną podróż ku swojej tożsamości – powiedział dr Dariusz Cupiał z Fundacji Cyryla i Metodego, która jest realizatorem Inicjatywy "Tato.Net”. – Myślę, że najbardziej dotkliwą uciążliwością współczesnego mężczyzny jest zagubienie tożsamości, swojego wewnętrznego kompasu – dodał.

Organizatorzy przypominają, że młodych rodziców i dziadków łączy jeden cel: uszczęśliwić dziecko. Niezbędne jest zatem inwestowanie w dobrą, opartą na przyjaźni, zrozumieniu i przebaczeniu relację, a także współpraca w budowaniu i utrzymaniu wspólnego frontu wychowawczego. Sam program „Bliżej – pełna łączność” jest jednym z pięciu „curriculum vitae” warsztatów. Z kolei same warsztaty są jednym z czterech obszarów działania Inicjatywy „Tato.Net” jako sieci dla ojców. – Nasze doświadczenie opiera się na pracy z ponad pięcioma tysiącami mężczyzn – podkreślił dr Dariusz Cupiał.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? – Wielką siłą tych warsztatów jest to, że czerpią one energię z ojców, którzy w tych spotkaniach uczestniczą – powiedział prowadzący spotkanie w Bydgoszczy trener Michał Krzywina z Inicjatywy "Tato.Net”. – Cały fenomen polega na tym, że jakość buduje się właśnie poprzez dzielenie się dobrymi praktykami pomiędzy poszczególnymi ojcami. Uczestnicy mogą zaobserwować to, z czego inni ojcowie są zadowoleni i w łatwy sposób zaaplikować w swoje życie – dodał.

W warsztatach uczestniczył Marek Dłuski, mąż i ojciec pięciorga dzieci. Na co dzień dba o formację, należąc do Domowego Kościoła w Ruchu Światło-Życie. – Patrząc na siebie, widzę jak trudno pogodzić obowiązki zawodowe i pasje z życiem rodzinnym. Również to, jak trudno pokonać egoizm i lenistwo, aby poświęcić dziecku czas, spędzając go sensownie. Łatwe to nie jest, ale na pewno możliwe – powiedział.

Inicjatywa "Tato.Net” jest miejscem spotkania osób, dla których ważne są zagadnienia dotyczące roli ojca w życiu dzieci i całej rodziny. To szansa i wsparcie dla każdego mężczyzny, który pragnie być stuprocentowym tatą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg