Watykan: ostatnia prosta przed konklawe

Modlitwą i osobistymi rozmowami – tak purpuraci przygotowują się do wyboru nowego Papieża. Kard. George Pell z Australii podzielił się tym w wywiadzie dla Rome Reports.

„Modlę się o światło i mądrość. Oczywiście rozmawiam z innymi kardynałami. Mam swoje poglądy o wyzwaniach, które stoją przed Kościołem. Dzielę się nimi z innymi, by zobaczyć na ile się ze mną zgadzają. A potem zastanowimy się, kto z nas będzie mógł najlepiej poradzić sobie z tymi wyzwaniami. Potrzebujemy Papieża, który będzie potrafił przemawiać do świata za pośrednictwem nowoczesnych środków komunikacji. Sądzę, że tym razem wybierzemy Papieża-duszpasterza, który będzie w stanie skłonić watykańską Kurię, by skończyła z intrygami” – powiedział kard. Pell.

Kardynałowie rozmawiają o korupcji w Watykanie, skandalach seksualnych i pieniądzach. Nie są to jednak kwestie dominujące – pisze na swym blogu kard. Timothy Dolan. Arcybiskup Nowego Jorku zapewnia, że w kardynalskich naradach dominują kwestie duszpasterskie. Przyznaje, że w związku z bliskim już konklawe padają też konkretne nazwiska. Najczęściej powtarza się jedno: Jezus Chrystus – zdradza szef amerykańskiego episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONKLAWE, WATYKAN

Reklama

Reklama