"Tak, Pomagam" - już w piątek i sobotę

W piątek i sobotę pod hasłem "Tak, Pomagam" odbędzie się ogólnopolska wielkanocna zbiórka żywności Caritas dla najbardziej potrzebujących rodzin - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Caritas Olga Kołtuniak.

W tym roku Caritas w Polsce chce zwrócić szczególną uwagę na rodziny, które nie są objęte żadną formą pomocy socjalnej. "Codziennie do diecezjalnych placówek Caritas zgłaszają się ludzie proszący o wsparcie materialne i finansowe. Wielu z nich wraca z MOPS-u lub GOPS-u i jest pozostawionych samym sobie. Pomóc właśnie takim rodzinom to zadanie dla Caritas, które realizujemy od lat. Dlatego w tym roku paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do nich" - wyjaśnił dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Podczas świątecznej zbiórki - 8 i 9 marca - którą Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas przeprowadzą w supermarketach i w 1200 sieciach handlowych w całej Polsce, około 9 tys. wolontariuszy będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują wielkanocne śniadania i posiłki.

Zbierane będą artykuły, takie jak: słodycze dla najmłodszych, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, majonez, ogórki konserwowe, chrzan w słoiczku oraz konserwy mięsne i rybne. Do kosza można wrzucić także bakalie, aromaty do ciast, proszek do pieczenia i cukier waniliowy.

Jak zaznaczyła Kołtuniak, Caritas pomoże również samotnym osobom i rodzinom, które korzystają już z systemowej pomocy Caritas.

Rzeczniczka Caritas przypomniała, że podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zebrali ponad 250 ton żywności, a przygotowane paczki trafiły do prawie 80 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 30 diecezjalnych Caritas.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama