Abp Zollitsch o Benedykcie XVI

Abp Robert Zollitsch poprosił Benedykta XVI o przebaczenie błędów, jakie popełnił wobec niego Kościół w Niemczech.

Przemawiając w Trewirze podczas wiosennej sesji plenarnej episkopatu jego przewodniczący przypomniał najważniejsze momenty kończącego się pontyfikatu i dziękował Ojcu Świętemu za jego posługę.

Abp Zollitsch przypomniał, że Papież w swojej przemowie na początku zeszłego tygodnia prosił o wyrozumiałość. Dlatego teraz on, w swojej roli przewodniczącego niemieckiego episkopatu, „prosi o przebaczenie wszystkich błędów, które być może zostały popełnione w Kościele w Niemczech względem Papieża”. Abp Zollitsch zaznaczył, że mówi jako rzecznik milionów Niemców, którzy są pełni wdzięczności dla Ojca Świętego za jego wsparcie w wierze i którzy doceniają „jego posługę jako Dobrego Pasterza i Budowniczego Mostów”.

„Chciałbym zdecydowanie podziękować za to, że nasz Ojciec Święty żywił naszą radość z bycia katolikami i z odnajdywania w Kościele ojczyzny, której nie może odebrać nam ani śmierć, ani żadna władza tego świata” – mówił abp Zollitsch podczas sesji plenarnej episkopatu w Trewirze, podsumowując pontyfikat Benedykta XVI.

W najbliższych dniach w wielu niemieckich diecezjach odprawione zostaną nabożeństwa dziękczynne za obecny pontyfikat. Główną Mszę w imieniu niemieckich katolików odprawią 28 lutego w berlińskiej katedrze św. Jadwigi abp Robert Zollitsch, kard. Rainer Maria Woelki i nuncjusz apostolski w Niemczech abp Jean-Claude Périsset.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama