Policja szuka dewastatorów cmentarza w Katowicach

Policja wyznaczyła 3 tys. zł nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców dewastacji na cmentarzu parafialnym w Katowicach-Szopienicach. W nocy z piątku na sobotę wandale poważnie uszkodzili tam 72 nagrobki.

Informację o wyznaczeniu nagrody pieniężnej przez szefa katowickiej policji młodszego inspektora Pawła Szeląga przekazał we wtorek PAP rzecznik tamtejszej komendy miejskiej komisarz Jacek Pytel.

Wandale, którzy wtargnęli na cmentarz przy ul. Brynicy, zniszczyli ponad 70 nagrobków - porozbijali płyty nagrobne oraz tablice z nazwiskami zmarłych. O dewastacji cmentarza policję powiadomił proboszcz miejscowej parafii. Policjanci przyjęli, że był to akt wandalizmu, bez podtekstu religijnego czy ideologicznego. Na zdewastowanych nagrobkach nie umieszczono żadnych symboli ani haseł.

Na informacje na temat sprawców policja czeka pod numerami telefonu 32 200-2555 lub 32 200-2777, można je też wysyłać na adres ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

Katowicki cmentarz przy ul. Brynicy nazywany jest przez mieszkańców cmentarzem "na górce". Początki tej nekropolii sięgają lat 70. XIX wieku. Należy do miejscowej parafii św. Jadwigi Śląskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama