Katolicka agencja adopcyjna z Glasgow może zostać pozbawiona statusu organizacji charytatywnej za...
...rzekomą „dyskryminację”. Urząd zajmujący się w Szkocji tego rodzaju instytucjami orzekł, że agencja, przyznając priorytet adopcji katolickim małżeństwom trwającym co najmniej od dwóch lat, narusza prawa par gejowskich. Według urzędników miałoby to być łamaniem zapisu ustawy o równości z 2010 r.
Dwie trzecie respondentów wypowiadających się w oficjalnej konsultacji w tej sprawie nie zgodziło się z orzeczeniem. Mimo to zapadła decyzja, zgodnie z którą agencja adopcyjna zostanie ukarana, jeśli do 22 kwietnia b.r. nie przestanie naruszać ustawy. Odebranie jej statusu organizacji charytatywnej spowoduje m.in. wzrost stawki opłacanego podatku.
John Deigham, reprezentujący Kościół katolicki w Szkocji przy tamtejszym parlamencie, uznał tę decyzję za przykład „ekstremizmu co do równości”. Jego zdaniem orzeczenie jest absurdalne, bo oznacza, że można podważyć wieloletnią pracę agencji stwierdzeniem, że nie jest ona organizacją charytatywną. „Jest to oczywista nieprawda dla wszystkich dzieci i rodzin, którym w ciągu tych lat pomogła” – uważa przedstawiciel szkockich katolików.
„Radość Jezusa wypełnia serce, jest pokojem, dobrocią, czułością”.
W sposób szczególny wspomniał o udręczonej Ukrainie, Gazie, Izraelu, Birmie oraz Kiwu.
Papież podczas Eucharystii w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Ojciec Święty w czasie tej podróży dzwonił, by zapewnić o swojej obecności i modlitwie.