Szkolą się kadry medyczne na ŚDM

Nadchodzą kolejne informacje o przygotowaniach logistycznych do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Szczególną uwagę zwraca się na zapewnienie uczestnikom środków medycznych i opieki ambulatoryjnej. Warto dodać, że delegacja organizatorów Światowych Dni Młodzieży z arcybiskupem Oranim João Tempestą na czele spotkała się dziś z Papieżem na audiencji ogólnej.

Już od dwóch lat trwają prace przygotowawcze wolontariuszy w celu zapewnienia uczestnikom Światowego Dnia Młodzieży dobrej opieki lekarskiej. Grupa odpowiedzialna w lokalnym komitecie za służbę zdrowia, kierowana przez dr. Pedro Pimentę de Mello Spinettiego, spodziewa się udziału blisko sześciuset wolontariuszy, a wśród nich lekarzy, pielęgniarek, techników, studentów medycyny i pielęgniarstwa, celem zapewnienia opieki medycznej uczestnikom spotkania młodzieży w Rio de Janeiro.

Wraz ze wzrostem temperatury i zgrupowaniem na jednym obszarze pokaźnej liczby osób zachodzi duże niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Według wspomnianego lekarza odpowiedzialnego za organizację pieczy medycznej w czasie Światowego Dnia Młodzieży „oprócz modlitwy potrzebujemy zatroszczyć się o zdrowie wolontariuszy i milionów pielgrzymów, którzy przybędą do Rio de Janeiro”.

„Brazylia jest jednym z nielicznych krajów na świecie dających powszechny dostęp do opieki lekarskiej. Nawet cudzoziemcy mają prawo do leczenia w szpitalach należących do społecznej służby zdrowia. Z pewnością podczas Światowych Dni Młodzieży społeczna służba zdrowia miasta Rio de Janeiro będzie w stałym pogotowiu, aby przyjąć w razie potrzeby każdego pielgrzyma, zapewniając mu opiekę lekarską” – pokreślił dr Spinetti.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama