Peru: TK zezwolił dorosłym na seks z małoletnimi

Przewodniczący komisji ds. życia i rodziny episkopatu Peru, abp José Antonio Eguren skrytykował Trybunał Konstytucyjny, który zezwolił osobom dorosłym na stosunki seksualne z małoletnimi w wieku 14-18 lat, otwierając tym samym możliwość przyszłej depenalizacji prostytucji dziecięcej.

W swoim orzeczeniu Trybunał za niezgodny z konstytucją punkt 3 artykułu 173 Kodeksu Karnego, który przewidywał karę więzienia dla każdego dorosłego, który odbyłby stosunek seksualny z małoletnim w wieku od 14 do 18 lat. Zachował natomiast karalność stosunków z osobami młodszymi.

Hierarcha wskazał, że „teraz małoletni jest prawie całkowicie bezbronny wobec dorosłego”, który może wykorzystać go seksualnie i to do ofiary będzie należało udowodnienie, że doszło do nadużycia.

Jednocześnie arcybiskup Piury zauważył, że peruwiańskie prawo uznaje stosunki seksualne między małoletnimi za wykroczenie i za nie karze.

Przestrzegł też, że w sytuacji, gdy małoletni „mają prawo” do wyrażania chęci odbycia stosunków seksualnych, w przyszłości mogą zechcieć prawa do odbywania stosunków seksualnych za pieniądze. Będzie to z korzyścią dla tych, którzy wykorzystują seksualnie osoby niepełnoletnie i dla handlarzy ludźmi.

Według źródeł agencji ACI, depenalizacja stosunków seksualnych dorosłych z małoletnimi ma na celu udostępnienie osobom niepełnoletnim rynku środków antykoncepcyjnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PERU, SEKS

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama