Tłumy u Matki Bożej z Aparecidy

Brazylijskie sanktuarium maryjne w Aparecidzie cieszy się coraz większą popularnością wśród pielgrzymów.

W ubiegłym roku do „Domu Matki”, jak popularnie nazywane jest to miejsce, przybyło ponad 11 mln wiernych.

Po raz kolejny w historii sanktuarium w Aparecidzie pielgrzymi osiągnęli rekordową liczbę odwiedzin tej szczególnej świątyni na mapie religijnej Brazylii. Najwięcej wiernych przybyło we wrześniu – 1.298.056. W 2011 r. było ich trochę mniej, bo 10.900.000 czcicieli Matki Zbawiciela. Ta pokaźna liczba wiernych podejmujących niekiedy bardzo długą, męczącą pielgrzymkę do narodowego sanktuarium jest przejawem wielkiej czci narodu brazylijskiego dla swojej Patronki i Królowej.

Jak podkreśla ks. Valdivino Guimarães, odpowiedzialny z ramienia redemptorystów za duszpasterstwo pielgrzymów w tym największym sanktuarium maryjnym na świecie, do tej rekordowej liczby nawiedzających bazylikę przyczyniły się media. Trzeba podkreślić, że tutejsze środki przekazu z dużą atencją towarzyszą dynamicznemu życiu religijnemu w sanktuarium w Aparecidzie.

W 2017 r. brazylijscy czciciele Maryi będą uroczyście obchodzić trzysta lat od „znalezienia” figurki Niepokalanej w rzece Paraíba. Natomiast w portugalskim sanktuarium w Fatimie tego samego roku odbywać się będą uroczystości związane ze stuleciem pierwszego objawienia Matki Bożej. Aktualnie arcybiskup Aparecidy przebywa z wizytą w Fatimie. Kard. Raymundo Damasceno Assis pragnie, by oba sanktuaria maryjne zorganizowały wspólnie obchody jubileuszowe.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama