Biskupi apelują o kontrolę nad dostępem do broni

W tydzień po tragedii w Newtown biskupi katoliccy w USA wystąpili w piątek z apelem do polityków o wprowadzenie lepszej kontroli nad dostępem do broni palnej i właściwe sprawdzanie zdrowia psychicznego osób, które ją nabywają.

"Ta tragedia wywołała na nowo dyskusje na temat kroków, jakie można uczynić dla szerzenia kultury ochrony życia niewinnych istot" - czytamy w deklaracji Konferencji Biskupów Stanów Zjednoczonych.

Powołują się na dokument Papieskiej Rady Iustitia et Pax w sprawie międzynarodowego handlu bronią z 2006 roku, który wzywa do "stosowania ścisłej kontroli broni, bez ograniczania niczyich praw".

Amerykańscy biskupi wskazują także na odpowiedzialność twórców i producentów gier wideo, filmów i programów telewizyjnych.

"Powinni zdać sobie sprawę, w jakim stopniu ich dążenie do zysku doprowadziło do rozpowszechnienia tych rozrywek, których twórcy wykorzystują niedojrzałość naszej młodzieży" - upominają biskupi.

Członkowie Episkopatu USA zadeklarowali jednocześnie poparcie dla środków, które prowadziłyby do rzeczywistej kontroli sprzedaży i używania broni palnej w USA i ograniczyły dostęp do broni półautomatycznej (typu bojowego i myśliwskiego).

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg