Ksiądz wyjaśni w Sejmie, czy był nękany

Parlamentarny zespół ds. obrony demokratycznego państwa prawa wezwie policję i MSW do wyjaśnień w sprawie interwencji policji wobec ks. Tomasza Duszkiewicza, który wygłosił krytyczne wobec władz kazanie, zapowiada "Gazeta Polska Codziennie".

Sprawę księdza z miejscowości Sadowne ujawniła "GPC" w ub. tygodniu. W czwartek na posiedzeniu zespołu ks. Tomasz Duszkiewicz przypomniał, że w kazaniu mówił o inwigilacji uczestników wyjazdu na marsze "Obudź się, Polsko" i w obronie TV Trwam, a także o trotylu na wraku tupolewa.

Kilka dni po wygłoszeniu homilii w parafii pojawili się funkcjonariusze i zażądali sprostowania kazania. Chodziło m.in. o słowa o nękaniu wiernych.

Członkowie zespołu zapowiedzieli wystąpienie do komendanta głównego policji i ministra spraw wewnętrznych z pytaniami, czy policjanci podejmujący interwencję wobec kapłana byli na służbie i na jakiej podstawie prawnej ją podjęli oraz kto ją zlecił. - Nie ma podstaw prawnych dla takich działań, mówił podczas obrad zespołu pos. Andrzej Duda (PiS).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama