Pomóż swojej parafii - zyskamy wszyscy

Pod takim hasłem hiszpańscy katolicy obchodzili Dzień Kościoła Diecezjalnego.

W tym roku został on poświęcony parafiom. W kontekście kryzysu ekonomicznego Kościół przypomina o swoim wkładzie w pracę na rzecz lepszego społeczeństwa. „Pomóż swojej parafii, zyskamy wszyscy” – przekonuje hasło obchodów.

Wiele osób bez środków do życia, bez pracy i pomocy państwa kieruje się właśnie do parafii. Poprzez Caritas organizują one m.in. darmowe stołówki, szczególnie dla rodzin z dziećmi, rozdzielają artykuły pierwszej potrzeby, starają się dotrzeć do osób chorych i w podeszłym wieku, które żyją samotnie. Tradycyjnie diecezje opublikowały na dzisiejszą niedzielę sprawozdania ekonomiczne za ubiegły rok. Obserwuje się w nich zdecydowany wzrost wydatków na pomoc socjalną.

„Czym byłyby nasze miasta i wioski bez pracy chrześcijan, osób zakonnych i innych instytucji w parafiach, bez pracy na polu duchowości, troski o chorych i o osoby w podeszłym wieku, o ubogich i z marginesu społecznego? Byłyby o wiele bardziej ubogie i pozbawione szeregu inicjatyw, które realizuje Kościół” – pisze kard. Lluis Martínez Sistach z Barcelony. W klimacie braku zaufania do polityków i bankierów, dzisiejsza niedziela pragnie także przypomnieć o znaczeniu rodziny. Jest nią również wspólnota chrześcijańska, która powinna stać się znakiem nadziei dla wszystkich.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama