Kard. Sarah odwiedził syryjskich uchodźców

Trwa misja przewodniczącego Papieskiej Rady „Cor Unum” kard. Roberta Saraha w Libanie, będąca wyrazem solidarności Kościoła katolickiego z dotkniętą wojną domową ludnością Syrii.

Wysłannik papieski udał się 8 listopada do miasta Baalbek w dolinie Beka'a na północnym wschodzie kraju, gdzie przebywa większość syryjskich uchodźców, którzy schronili się w Libanie. W miejscowej placówce Caritas kardynał pomagał pracownikom w rozdawaniu darów potrzebującym.

Z uchodźcami rozmawiał także w obozie na granicy libańsko-syryjskiej. Dzień wcześniej gość z Watykanu spotkał się z prezydentem Libanu Michelem Suleimanem oraz przedstawicielami Kościołów maronickiego i ormiańskokatolickiego. Odwiedził też w szpitalu prawosławnego patriarchę Antiochii, Ignacego IV Hazima. Ten 91-letni hierarcha syryjski skierował za jego pośrednictwem prośbę do Benedykta XVI o bliższą współpracę obu Kościołów, szczególnie w tych trudnych czasach.

Jutro kardynał będzie rozmawiał z przedstawicielami około 20 katolickich organizacji charytatywnych działających na terenie Libanu, Syrii, Jordanii, Turcji i Iraku.

W samej Syrii z misją watykańskiego wysłannika wiązane są duże nadzieje. „Dziękujemy Papieżowi za jego duchową bliskość i wsparcie materialne. Przyjazd przewodniczącego "Cor Unum" do Bejrutu może poprawić warunki życia uchodźców i osób w inny sposób dotkniętych konfliktem” – uważa ks. Joseph Constantin z parafii św. Antoniego z Padwy z Damaszku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama