W Duchu Świętym na co dzień

„Żyć w Duchu Świętym” to hasło przewodnie II Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego, które odbywać się będzie w sobotę i niedzielę 3-4 listopada w krośnieńskiej Hali MOSiR. Prowadzącymi będzie zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Konferencję wygłosi m.in. abp Józef Michalik.

Forum ma formę rekolekcji ewangelizacyjnych. Poprowadzą je członkowie zespołu Mocni w Duchu z Łodzi. Konferencje wygłoszą: paulin o. Augustyn Pelanowski, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w archidiecezji przemyskiej ks. Marek Wasąg, jezuita o. Remigiusz Recław oraz abp Józef Michalik. Metropolita przemyski będzie również przewodniczył Mszy św.

W sobotę odbędzie się także adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Organizatorem Forum jest Odnowa w Duchu Świętym archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, aby jak najwięcej osób poznało żywego Boga i nauczyli się żyć w Duchu Świętym na co dzień. Trzecia Osoba Boska jest traktowana z pewnym dystansem, jest dla ludzi wielką tajemnicą dlatego chcemy Go przybliżać. Świat potrzebuje świadków, ale najpierw trzeba przeżyć wiarę w sobie, a potem można świadczyć w swoich środowiskach – mówi Jolanta Pasterczyk, lider Odnowy w Duchu Świętym przy parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie.

Grupy Odnowy w Duchu Świętym istnieją na całym świecie, choć ich duchowość jest dość zróżnicowana. Jest to ruch charyzmatyczny, czyli opiera się na założeniu, że chrześcijanie są obdarowywani szczególnymi darami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Charyzmaty te wymienia św. Paweł w dwunastym rozdziale Pierwszego Listu do Koryntian. Grupy te, mimo swojej różnorodności, mają wspólny cel i kierunek działania. Polega on na bardzo bliskiej relacji z Bogiem w życiu codziennym i świadczenie o Jezusie, który żyje tu i teraz. Ważnym elementem działania osób z odnowy jest ewangelizacja.

Zobacz film: Nie bójcie się Ducha Świętego

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama