Ustalenia i wyniki obradującego w Watykanie XIII Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów muszą mieć przede wszystkim znaczenie dla samych biskupów - uważa kard. Christoph Schönborn.
W rozmowie z Radiem Watykańskim i austriacką agencja katolicką "Kathpress" powiedział, że należałoby sobie życzyć także jeszcze większej wymiany zdań pomiędzy ojcami synodalnymi na temat pozytywnych i negatywnych doświadczeń ewangelizacyjnych. "Ostatecznie ewangelizacja jest pierwszym zadaniem biskupów, gdyż są oni następcami apostołów" - zaznaczył kard. Schönborn.
"Jezus rozesłał apostołów, aby głosili Ewangelię i wyposażył ich w odpowiednie pełnomocnictwa" - zaznaczył metropolita Wiednia. Wskazał na "niezwykłą różnorodność i wielką żywotność Kościoła powszechnego. "To jest po prostu niezwykle ekscytujące" - powiedział austriacki purpurat.
"Prawie wszystkie wystąpienia poruszane przez uczestników Synodu są wielkimi wyzwaniami: sekularyzacja, globalizacja, relacje z innymi religiami i nowy ateizm. Równie ważne jest wielkie znaczenie małych chrześcijańskich wspólnot, w których wiara żyje i jest dalej przekazywana" - powiedział kard. Schönborn.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.