Sprawa księdza oskarżonego o przemyt

„Kościół w poszanowaniu ochrony stworzenia popiera międzynarodowy zakaz handlu kością słoniową” – przypomniał metropolita Cebu na Filipinach.

Abp Jose Palma wyjaśnił, że z tych względów opowiada się za prowadzeniem dochodzenia sądowego w sprawie kapłana jego diecezji oskarżonego o przemyt kości słoniowej. Oczywiście musi ono przebiegać w sposób sprawiedliwy. Jeśli jednak okaże się, że ks. Cristobal Garcia prowadził działalność niezgodną z prawem, jego ordynariusz nie widzi żadnych powodów, by Kościół miał stawać w jego obronie.

Zarzuty wobec filipińskiego duchownego pojawiły się na łamach National Geographic. Według amerykańskiego czasopisma ks. Garcia jest jednym z najbardziej znanych paserów kości słoniowej na Filipinach. Artykuł oskarża go również o to, że kiedy ponad ćwierć wieku temu pracował on jako kapłan w USA, dopuścił się w Los Angeles nadużyć seksualnych wobec ministranta i w związku z tym usunięto go z zakonu dominikanów. Odnosząc się do tego ostatniego zarzutu, abp Palma poinformował, że sprawa już dawno została zgłoszona do Watykanu, który zaczął prowadzić dochodzenie na długo przed rewelacjami amerykańskiego czasopisma.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama