„Kościół w poszanowaniu ochrony stworzenia popiera międzynarodowy zakaz handlu kością słoniową” – przypomniał metropolita Cebu na Filipinach.
Abp Jose Palma wyjaśnił, że z tych względów opowiada się za prowadzeniem dochodzenia sądowego w sprawie kapłana jego diecezji oskarżonego o przemyt kości słoniowej. Oczywiście musi ono przebiegać w sposób sprawiedliwy. Jeśli jednak okaże się, że ks. Cristobal Garcia prowadził działalność niezgodną z prawem, jego ordynariusz nie widzi żadnych powodów, by Kościół miał stawać w jego obronie.
Zarzuty wobec filipińskiego duchownego pojawiły się na łamach National Geographic. Według amerykańskiego czasopisma ks. Garcia jest jednym z najbardziej znanych paserów kości słoniowej na Filipinach. Artykuł oskarża go również o to, że kiedy ponad ćwierć wieku temu pracował on jako kapłan w USA, dopuścił się w Los Angeles nadużyć seksualnych wobec ministranta i w związku z tym usunięto go z zakonu dominikanów. Odnosząc się do tego ostatniego zarzutu, abp Palma poinformował, że sprawa już dawno została zgłoszona do Watykanu, który zaczął prowadzić dochodzenie na długo przed rewelacjami amerykańskiego czasopisma.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.