Wiara ma łączyć z Bogiem

Na Górze św. Anny zakończyło się III Europejskie Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej W spotkaniu wzięło udział ponad 350 młodych osób z krajów europejskich: Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Holandii, Węgier, Litwy, Anglii, Irlandii, Niemiec i Polski.

Obecni byli także duszpasterze powołaniowi i młodzieżowi z poszczególnych krajów. Tematem przewodnim spotkania były słowa: „Oglądaj w Chrystusie twarz swoją”.

Spotkanie organizowane jest w różnych krajach europejskich z inicjatywy Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich Europy (UFME), którego przewodniczącym jest obecnie Fr. Carlo Serri.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej adoracji i nabożeństwa Ikony Krzyża San Damiano, przed którym za wzorem św. Franciszka i św. Klary zgromadzona młodzież powierzała Chrystusowi swoją młodość, młodzież Europy oraz rozpoczynające się spotkanie. Przedostatni dzień EuroFraMe 2012 pozwolił zgromadzonej młodzieży na wysłuchanie młodzieży z różnych krajów, która dzieliła się swoim doświadczeniem wiary.

Fr. Carlo Serri wygłosił konferencję, w czasie której  zwrócił się do młodych, aby nie bali się wierzyć i przyznawać do Chrystusa. Zwrócił uwagę na fakt, że wiara ma zadanie łączyć a nie dzielić. Ma łączyć ludzi z Bogiem i ludzi między sobą. Wiara daję odwagę do pięknego życia, wiara usuwa lęk z życia młodego człowieka, wiara ma opierać się na miłości a w miłości nie ma lęku.

Ostatni dzień III Europejskiego Spotkania Młodzieży Franciszkańskiej na Górze św. Anny zakończył się wspólną Eucharystią w bazylice sprawowaną w języku angielskim. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.