Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o wsparcie syryjskich uchodźców, którzy przebywają na terenie Libanu. Może ich być tam nawet ponad 80 tys.
Przed kilkoma dniami z Bejrutu wrócił ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Jak poinformował, najtrudniejsza sytuacja panuje w miejscowości Rableh na granicy libańsko-syryjskiej. To 12-tysięczne miasteczko jest praktycznie odcięte od świata, a do tego jest ostrzeliwane przez snajperów.
„Wraz z dyrektorem Caritasu libańskiego ks. Simonem, postanowiliśmy odpowiedzieć na dramatyczny apel, który otrzymał abp. Raid, by pomóc tym 12. tysiącom oblężonych ludzi. Robimy ten projekt razem z Caritas Liban, który znalazł możliwość dowiezienia żywności. Potrzebna jest mąka na pieczenie chleba, bo piekarnia funkcjonuje, tylko nie ma z czego tego chleba piec. Potrzebne są też najbardziej podstawowe leki, bo część osób jest rannych” – powiedział ks. Cisło.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o wpłaty ofiar, które następnie zostaną przekazane do Caritas Liban. Numery kont znajdują się na stronie www.pkwp.org.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.