Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy broni Fundacji Pro

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało oświadczenie, w którym sprzeciwia się bezprawnemu zatrzymaniu członków Fundacji Pro – prawo do życia podczas Przystanku Woodstock oraz wypowiedziom, które - posądzając o propagowanie faszyzmu - naruszają dobre imię Fundacji. Do zatrzymania doszło podczas legalnego zgromadzenia, podczas którego eksponowano zdjęcia wyabortowanych dzieci.

W swoim oświadczeniu KSD stwierdza m.in.: "Działania Fundacji Pro można bowiem porównać do wszystkich tych informacyjnych przedsięwzięć, które w czasie II wojny światowej przekazywały światu prawdę o zbrodniach ludobójstwa niemieckiego nazizmu i radzieckiego komunizmu i były dowodem na solidarność z ludźmi niesprawiedliwie dręczonymi i mordowanymi. Również dzisiaj fotografie są dowodem na prawdę faktów unaocznionych przez obrońców życia, która powinna być poznana przez wszystkich."

Inicjatywa KSD nie jest pierwszym aktem solidaryzowania się z działaniami Fundacji. Wcześniej swoje poparcie wyrazili m.in. Fundacja Helsińska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wiesław Johann oraz telewizja razem.tv, która przygotowała protest w tej sprawie do ministra Cichockiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Reklama

Reklama