Kościoły mogą prowadzić ku przezwyciężeniu uprzedzeń

Kościoły mogą przyczynić się do pojednania polsko-rosyjskiego, poprowadzić nasze narody ku przezwyciężeniu narosłych uprzedzeń i stereotypów - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem I.

"Uważam, że Kościoły mogą w znaczący sposób przyczynić się do pojednania polsko-rosyjskiego, mogą poprowadzić nasze narody ku przezwyciężeniu narosłych uprzedzeń i stereotypów, które przeszkadzają patrzeć na siebie ze wzajemną ufnością i nadzieją na przyszłość" - powiedział Komorowski.

Wyraził także wdzięczność "za gesty i działania podkreślające wspólnotę cierpienia obu naszych narodów w okresie nocy stalinowskiej". "Między innymi za niedawne poświęcenie przez Waszą Świątobliwość cerkwi przy wejściu na teren cmentarza katyńskiego, gdzie leżą w sąsiadujących ze sobą mogiłach tysiące pomordowanych polskich oficerów, jeńców wojennych i tysiące Rosjan, obywateli ZSRR wymordowanych w czasie czystek komunistycznych" - zwrócił się prezydent do patriarchy.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama