Włochy: Pielgrzymkowe odrodzenie

Piesze pielgrzymowanie to nie tylko jasnogórskie i jakubowe szlaki pełne pątników. Ten rodzaj tradycji odradza się również we Włoszech.

Pielgrzymi nie pokonują może tak imponujących tras, jak w Polsce czy Hiszpanii, ale za to są całkiem liczni, mimo sierpniowych upałów.

Już po raz 32. organizowana jest dzisiaj pielgrzymka z Teramo w środkowych Włoszech do prowadzonego przez pasjonistów sanktuarium San Gabriele. 20-kilometrową trasę pokonali dziś rano uczestnicy tzw. Namiotowiska, czyli dorocznego zlotu włoskiej młodzieży, czczącej swego patrona św. Gabriela. Podobne kilkusetosobowe grupy docierają tam w tych dniach z innych pobliskich miast, przebywając pieszo nawet po 50 km. Na szczególną uwagę zasługuje pielgrzymka z Asyżu, skąd pochodził Francesco Possenti, znany później jako Gabriel od Matki Bożej Bolesnej. Okazją tego pielgrzymkowego szczytu w abruzyjskim sanktuarium jest 150-lecie śmierci tego świętego pasjonisty.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.