2 sierpnia w Lipsku nad Biebrzą, w święto Matki Bożej Anielskiej, odbyło się diecezjalne spotkanie teściowych. Przybyły grupy pielgrzymkowe również spoza diecezji.
W Lipsku jest sanktuarium Matki Bożej Bazylianki. Z tym miastem związana była błogosławiona Marianna Biernacka, patronka teściowych. Tutaj się urodziła i mieszkała. Na początku lipca 1943 roku gestapo aresztowało jako zakładników jej syna Stanisława i jego żonę Annę, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Wówczas Marianna (teściowa Anny) padła do stóp niemieckiego żołnierza i prosiła, aby jej pozwolił pójść za nią. Żandarm wyraził zgodę. Wywieziono ją do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława. 13 czerwca 1999 roku Jan Paweł II beatyfikował Mariannę Biernacką. Jest ona patronką teściowych, życia poczętego oraz rodzin.
Uroczystości w Lipsku, transmitowane przez Radio Maryja, rozpoczęły się programem słowno-muzycznym poświęconym błogosławionej Mariannie Biernackiej. Mszy św. przewodniczył biskup Romuald Kamiński, a okolicznościowe kazanie wygłosił bp Stanisław Stefanek – biskup senior łomżyński. Mówił o naprawie sytuacji trudnych w rodzinie. Ważne znaczenie spełnia w tym teściowa. Ze swoim bogatym życiowym doświadczeniem ma ona istotne zadanie do spełnienia. Biskup powiedział, że jej miłość matczyna nie może zejść na boczny tor. I teściowej w rodzinie nie można odstawiać na bok.
W uroczystościach uczestniczyła Anna – synowa bł. Marianny Biernackiej. Mieszka ona w swoim rodzinnym domu w Lipsku. Po liturgii mszalnej zorganizowano agapę i festyn odpustowy z występem zespołów ludowych, następnie modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Radio Maryja wieczorem, już z pobliskiego Augustowa, transmitowało „Rozmowy niedokończone" poświęcone rodzinie, a głównie roli teściowej we wspólnocie rodzinnej.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".