Kościół w Afryce liczy na dziennikarzy

Katoliccy dziennikarze Afryki zostali wezwani do wspierania Kościoła w procesie budowy pokoju i rozwiązywania konfliktów na kontynencie. 24 lipca w Mombasie (Kenia) zakończyły się czterodniowe warsztaty poświęcone miejscu katolickich mediów wobec współczesnych problemów Afryki.

Warsztaty zorganizowane przez Union of the Catholic African Press (UCAP) zgromadziły ponad 70 dziennikarzy z różnych krajów Afryki i Europy. Podkreślono w ich trakcie, że promocja pokoju jest kluczem do pastoralnej działalności Kościóła w Afryce.

Dziennikarzy zachęcono też do wsparcia w rozpowszechnianiu ostatniej encykliki papieskiej Africae Munus, która "wyznacza priorytety działalności Kościoła na dziś i na jutro”.

 „Wysiłki Kościoła w tym kierunku nie przyniosą rezultatów, jeśli inicjatywom zabraknie wsparcia ze strony katolickich dziennikarzy. Korzystajcie z  możliwości waszego pióra i wiedzy, aby towarzyszyć Kościołowi w propagowaniu tego przesłania” podkreślił o. Martinho Maulano, sekretarz Konferencji Episkopatu Afryki i Madagaskaru.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama