"Boże, błogosław muzułmanów"

Katolicy Ziemi Świętej życzą wyznawcom islamu dobrego Ramadanu.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy wystosował życzenia do muzułmanów w związku z rozpoczętym 20 lipca ramadanem. Zakończy się on 19 sierpnia.

Duchowieństwo i wierni świeccy Patriarchatu, który obejmuje terytorium Izraela, Autonomii Palestyńskiej, Jordanii i Cypru, życzą wyznawcom islamu „dobrego miesiąca ramadanu - czasu poświęconego na post, akty pobożności, dzieła miłosierdzia, przebaczenie i skruchę”. Zapewniają o swej modlitwie do Boga o błogosławieństwo dla muzułmanów, aby ich post był owocny.

W tym roku modlą się szczególnie o to, by Bóg „natchnął polityków do działań na rzecz pokoju, porozumienia, bezpieczeństwa i stabilizacji w Syrii”. Swe życzenia rozciągają na wszystkie kraje Bliskiego Wschodu z nadzieją, że ten czas „duchowej gorliwości i solidarności” pozwoli „każdemu mieć większy szacunek i lepsze poznanie drugiego”, aby „pokój panował na Bliskim Wschodzie”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Piotr
  24.07.2012 11:23
  "Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa albo ISLAMIZMU i racz ich przywieść do światła i Królestwa Bożego...
  (z Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, autorstwa papieża Leona XIII. Z poprawnej politycznie wersji używanej dzisiaj w Kościele, to zdanie usunięto)
 • Jerzyk
  24.07.2012 16:17
  Czytam powyższe wpisy i przecieram oczy ze zdumienia.
  Katolicy Ziemi Świętej składają życzenia swoim braciom w Bogu, bo wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, więc robią coś dobrego. Naśladują tym samym Boga, bo wszelkie dobro pochodzi od Boga.
  - Dobro, rodzi dobro.
  - Zło rodzi zło.
  Wiele wpisów próbuje namawiać do zła, czyli do naśladowania "złego".
  Jezus zobowiązał nas do czynienia dobra, do głoszenia Dobrej Nowiny.
  Arabowie, czyli Izmaelici, pochodzą od syna Abrahama i Hagar, Izmaela. Wierzą w tego samego Boga co Abraham, czyli tego samego co my.
  Czy robią to dobrze, to już inna sprawa.
 • Piotr
  25.07.2012 12:02
  Jerzyk, no to jedź do Nigerii, Pakistanu, Arabii Saudyjskiej, Somalii, Sudanu. I tam zaprezentuj swoje nauki swoim ukochanym muzułmanom. Aha, zabierz rodzinę, na pewno będzie bezpieczna i zadowolona. Wszak islam to religia pokoju.
 • Maxim
  26.07.2012 02:24
  A co złego jest w składaniu życzeń ?
  Mnie np kolega wyznawca judaizmu złożył życzenia na Święta Bożego Narodzenia.
  Trochę mi głupio było bo ja nie wiedziałem kiedy On jakieś święta obchodzi ale On się tym nie przejmuje. Z serca mi złożył życzenia i to się liczy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.