KRRiT przedłużyła koncesję TV Trwam

Na kolejne 10 lat.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła dziś uchwałę w sprawie udzielania Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy programu telewizyjnego pod nazwa „Trwam” koncesji na kolejny okres dziesięciu lat - informuje w komunikacie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiTV). Obecna koncesja TV Trwam wygasa w marcu 2013 r.

Jak zaznaczono w komunikacie, Fundacja „Lux Veritatis” wystąpiła z wnioskiem o udzielenie koncesji na kolejny okres 10 lat "zgodnie z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji i w przewidzianym prawem terminie".

Wniosek Fundacji „Lux Veritatis” o udzielenie koncesji na kolejny okres dziesięciu lat nadawania drogą satelitarną wpłynął do KRRiT 7 lutego 2012 br. Został złożony z zachowaniem terminu określonego w art. 35a ust. ustawy o radiofonii i telewizji – informuje KRRiTV. Wniosek spełnił warunki formalno-prawne wynikające z przepisów ustawy o radiofonii i telewizji i został pozytywnie zaopiniowany przez Departament Regulacji KRRiT.

"W związku z tym na posiedzeniu w dniu 16 lipca 2012 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o upoważnieniu Przewodniczącego KRRiT do wydania decyzji koncesyjnej na nadawanie przez Fundację „Lux Veritatis” programu telewizyjnego TV Trwam na kolejny okres 10 lat, po uzgodnieniu warunków technicznych z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - czytamy w komunikacie.

Właścicielem i nadawcą TV Trwam jest fundacja Lux Veritatis, założona w 1998 r. przez redemptorystów o. Jana Króla i o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja. Dziesięcioletnią koncesję na nadawanie programu TV Trwam drogą satelitarną podpisał 13 marca 2003 r. ówczesny przewodniczący KRRiT Juliusz Braun. Stacja rozpoczęła regularne nadawanie w czerwcu tegoż roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRRIT, TV TRWAM

Reklama

Reklama