1 grosz za 1 km na rzecz misjonarzy

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony będzie po raz trzynasty w dniach 22 – 29 lipca 2012 z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.

Apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, a także bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę skierował do wszystkich kierujących i poruszających się po drogach ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA.

W imieniu MIVA zwraca się serdeczną prośbą i zachętą – jak w latach poprzednich – do udziału w akcji św. Krzysztof, która jest apelem skierowanym przez MIVA Polska do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest prowadzona przez cały rok, a jej uwieńczenie ma miejsce z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

„Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata” – zachęca ks. Kraśnicki.

MIVA Polska każdego miesiąca zachęca do modlitwy w intencji kierowców i podróżujących. „Aby dzięki wdzięczności kierowców za bezpiecznie przebyte podróże, polscy misjonarze z pomocą środków transportu mogli docierać z Dobrą Nowiną do ludzi na krańcach świata” – taką intencję modlitwy proponuje na lipiec organizacja.

W 2011 roku MIVA zrealizowała łącznie ponad 52 projekty zakupu rozmaitych pojazdów w 25 krajach świata i zakupiła 43 auta terenowe i osobowe, 1 ambulans, 7 motocykli, 12 rowerów oraz 1 silnik do łodzi. Wsparła tym samym misjonarzy m.in. w Zambii, Kamerunie, Mozambiku, Peru, Boliwii czy Papui Nowej Gwinei. Na te pojazdy MIVA Polska przekazała łączną sumę 306 500 euro. Wartość tych pojazdów uwzględniająca pomoc innych podmiotów i organizacji misyjnych to ponad. 900 tys. euro.

Dzięki wsparciu MIVA Polska misjonarze z diecezji warszawsko-praskiej będą mogli skuteczniej docierać do swoich placówek dzięki podarowanym im środkom transportu. Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej wspólnie z organizacją sfinansowało też zakup łodzi motorowej dla Elżbiety Rotter, pracującej w peruwiańskiej Amazonii oraz motocykla dla misji w Kambii (Sierra Leone).

Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarzy, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując wśród kierowców wartości chrześcijańskie.

MIVA Polska powstała w 2000 roku i działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wspiera ponad misjonarzy pracujących w ponad 90 krajach na całym świecie , poprzez zakup motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych.

25 lipca w parafiach w całej Polsce, we wspomnienie św. Krzysztofa, odbywa się coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców ze zbiórką ofiar na środki transportu dla misjonarzy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama