Coraz więcej tzw. selektywnych aborcji w Indiach

Jesteś dziewczynką - grozi Ci śmierć.

Potrzeba zmiany mentalności, a także większej kontroli ze strony policji. W ten sposób Kościół w Indiach komentuje doniesienia o kolejnych selektywnych aborcjach dokonywanych na dziewczynkach. Sytuacja jest tym bardziej przerażająca, że lekarze zabijają dzieci nawet w ósmym miesiącu ciąży.

„W hinduskiej mentalności wciąż pokutuje przekonanie, że chłopak jest cenniejszy od dziewczynki” – podkreśla bp Agnelo Rufino Gracias. Stąd prawdziwa plaga selektywnych aborcji, powodująca znaczne dysproporcje między płciami. W 1991 r. dziewczynek poniżej 6. roku życia było w Indiach o 4,2 mln mniej niż chłopców. Obecnie różnica ta znacznie wzrosła i wynosi 7,1 mln.

Indyjskie prawo zakazuje lekarzom udzielania informacji na temat płci mającego się urodzić dziecka, jednak jest ono powszechnie łamane. Pod lupą policji znajdują się zwłaszcza prywatne kliniki i szpitale zbijające na aborcji prawdziwe fortuny. Tylko w stanie Maharashtra, gdzie na światło dziennie wyszły ostatnio szczególnie drastyczne przypadki selektywnych aborcji, kontroli poddawanych jest aktualnie ponad 100 różnych ośrodków medycznych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama