Pomimo poważnego kryzysu gospodarczego Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie otrzymała w ubiegłym roku od swych darczyńców ponad 82 mln euro.
To o 5 mln mniej niż rok wcześniej – wynika z bilansu fundacji, przygotowanego przez 17 biur krajowych. Jednak dzięki pozyskanym darom można było wesprzeć ponad 4,5 tys. projektów w 145 krajach.
Głównym sektorem pomocy są prace budowlane. Przeznaczono na to 30 procent darów. Dzięki temu można było wybudować lub naprawić niemal 500 kościołów, 37 seminariów i 191 klasztorów. 15 procent budżetu przeznaczono na intencje mszalne, które w wielu krajach są dla kapłanów i misjonarzy jedynym źródłem utrzymania. W sumie przekazano prawie 1,2 mln intencji. Kolejne główne sektory pomocy to duszpasterstwo, formacja teologiczna, katechizacja i media.
Jednym z głównych beneficjentów Fundacji jest Ukraina. Trafiło tam niemal 5 mln euro. Katolicy w Indiach otrzymali pomoc o łącznej wartości 4,2 mln. euro. Za „Kościół w potrzebie” uznano też uczestników Światowego Spotkania Młodzieży w Madrycie. Fundacja sfinansowała im ponad 700 tys. egzemplarzy młodzieżowego katechizmu Youcat. Wszystko to było możliwe dzięki 600 tys. dobroczyńców, którzy swymi ofiarami zasilili budżet fundacji.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.