"Nie lękaj się, uwierz!"

"Nie lękaj się, uwierz!" - te słowa Jana Pawła II według watykańskiego sekretarza stanu mogą stać się doskonałym drogowskazem na rozpoczynający się w październiku Rok Wiary.

Kard. Tarcisio Bertone mówił o tym w czasie Mszy dla uczestników 12. sesji plenarnej Papieskiej Akademii św. Tomasza. Liturgia była sprawowana w Kaplicy Pawłowej Pałacu Apostolskiego.

Kard. Bertone wskazał, że współczesny świat musi rozbudzić swą wiarę i na nowo spotkać z Chrystusem. Podkreślił zarazem, że woła on o prawdziwych świadków, którzy przykładem życia pomogą ludziom poszukującym Boga w znalezieniu właściwej ścieżki do osiągnięcia „podwojów wiary”.

Mówiąc o znaczeniu spotykania się z Jezusem w Eucharystii watykański hierarcha pytał o stan naszej wiary. „Ileż razy jako kapłani dotykamy eucharystycznego ciała Jezusa! Z jaką wiarą to czynimy? Czy wierzymy, iż może nas prawdziwie uzdrowić?” – pytał kard. Bertone przypominając, że tylko Bóg jest w stanie przemienić człowieka i jego życie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.