Rada Chrześcijańskich Kościołów Ugandy poparła rządową propozycję, by ze środków publicznych wesprzeć dzieła społeczne o charakterze religijnym.
Chodzi szczególnie o instytucje kościelne zaangażowane na polu edukacji i ochrony zdrowia. Ekumeniczna organizacja skupiająca katolików, anglikanów i prawosławnych zwróciła uwagę, że społeczne organizacje wyznaniowe często zastępują słabo działające państwo. Stąd proponowane wsparcie z jego strony wydaje się słuszne, służąc walce z nędzą i podniesieniu stopy życiowej Ugandyjczyków. Państwowe dopłaty pozwoliłyby na zmniejszenie należności, jakie muszą uiszczać beneficjenci placówek szkolnych i zdrowotnych prowadzonych przez Kościoły, z uwagi na ich obciążenie podatkami.
Rada Chrześcijańskich Kościołów Ugandy omówiła ponadto inne aktualne kwestie. Wyrażono zaniepokojenie szerzeniem się na północy kraju tajemniczej nieuleczalnej choroby mózgowej dzieci zwanej „syndromem kiwania” i zachęcono rząd do zajęcia się tym problemem. Uznano ponadto potrzebę ograniczenia władzy prezydenckiej oraz przyjęcia specjalnej ustawy zakazującej związków homoseksualnych, które, jak stwierdzono, „zagrażają tkance społecznej” Ugandy.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.