Potrzeba lobbingu na rzecz rodziny

„Współczesne społeczeństwo potrzebuje prawdziwego lobbingu na rzecz rodziny” – wskazał kard. Ennio Antonelli przed czerwcowym Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie.

Zaapelował zarazem do rodzin, by zrzeszały się w różnego rodzaju stowarzyszeniach, które, jak podkreślił, wzmocnią ich głos i sprawią, że ich obecność stanie się bardziej widoczna, a przez to również opiniotwórcza.

By głos pracowników był lepiej słyszany, a ich prawa respektowane, mają oni związki zawodowe. Rodziny też powinny się zrzeszać w różnorodnych stowarzyszeniach. Szef watykańskiej dykasterii mówił o tym na rzymskim sympozjum poświęconym kulturalnym i edukacyjnym inicjatywom na rzecz rodziny. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przypomniał, że działając wspólnie zyskuje się na sile, a to sprawia, że wysuwanych propozycji nie da się po prostu zignorować. Politycy i nieprzychylne rodzinne lobby chcąc nie chcąc z silnym głosem muszą się zacząć liczyć – wskazał kard. Antonelli podkreślając, że gdy chodzi o obronę rodziny w Europie, chrześcijanie muszą zacząć mobilizować swe siły.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama