Finał ewangelizacji na Pradze

Trwa czwarty tydzień ewangelizacji stolicy, który przebiega pod hasłem: „Bóg w moim życiu”. W diecezji warszawsko-praskiej zakończy się on 13 maja uroczystą Mszą św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana, której będzie przewodniczył abp Henryk Hoser.

Do tej pory odbyło się wiele spotkań, nabożeństw i dyskusji, a także rajd ulicami warszawskiej Pragi w poszukiwaniu świętych. Warszawiacy mieli okazję spotkać się i porozmawiać z abp. Hoserem i biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej Markiem Solarczykiem. - Ostatni tydzień akcji jest poświęcony odkrywaniu Jezusa w codziennym życiu. Chcemy pokazać jak żyć Ewangelią w pracy, w rodzinie, na uczelni – podkreśla ks. dr Bartosz Adamczewski, który w ramach akcji Ewangelizacja Warszawy poprowadził cykl spotkań biblijnych.

Jego zdaniem, o ile współczesny chrześcijanin potrafi jeszcze odnaleźć Boga w świątyni, to już cała przestrzeń jego życia zawodowego, która wypełnia większość codziennej aktywności, bardzo często jest Go pozbawiona. „Ulice wielkiego miasta robią dziś wrażenie ateistycznych, w związku z czym wielu ludzi od poniedziałku do piątku żyje tak jakby Boga nie było, a przecież wcale tak być nie musi” – zwraca uwagę ks. Adamczewski.

Dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem zachęca on, aby każdy chrześcijanin zadał sobie pytania dla kogo, albo dla czego pracuje. – Jeśli poprzez moją aktywność ktoś się ucieszy, spotka Boga, albo Mu podziękuje za to, co ja stworzę, wyprodukuję, albo za moją osobę, to wówczas takie działanie ma sens – powiedział ks. Adamczewski.

Duchowość pracy, duchowość ludzi świecki pomogą w tym tygodniu odkryć warszawiakom m.in. Jacek Kępiński i Barbara Jankowska. O miłości i seksie w wielkim mieście będzie z uczestnikami spotkania rozmawiał dr Szymon Grzelak. Natomiast jak pomóc osobom chorym czy umierający podpowie w sobotę ks. Andrzej Dziedziul MIC.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 20.00-21.00 spotkania z zaproszonymi gośćmi odbywają się w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. Ewangelizację Warszawy po prawej stronie Wisły zwieńczy 13 maja uroczysta Msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, której będzie przewodniczył abp Henryk Hoser.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama