"Doskonała rodzina" okiem lesbijki

Kolejny film szydzący z katolików wszedł na ekrany kin w USA. Środowisko filmowych producentów z Hollywood uznało, że z katolicyzmu można nie tylko bezkarnie drwić, ale na tej krytyce budować propagandę prohomoseksualną – zauważa jeden amerykańskich krytyków.

Film „Doskonała rodzina”, wyreżyserowany przez aktywną lesbijkę, Anne Renton, przedstawia katolicką rodzinę jako siedlisko bigotów i ludzi wścibskich. Główna bohaterka jest gorliwą katoliczką (w tej roli Kathleen Turner) – żoną i matką, która została nominowana do jednego z parafialnych wyróżnień na kobietę roku. Aby udowodnić, że jej rodzina jest idealna, próbuje ukryć fakty na temat prawdziwego życia jej członków.

Jak zauważa krytyk Paul Wilson z portalu NewsBusters, fabuła tej produkcji jest okazją do tego, by środowisko hollywoodzkie w krzywym zwierciadle przedstawiło swe własne postrzeganie i wizję katolicyzmu. Dlatego scenarzysta wkłada w usta katolików-postaci filmowych takie słowa jak; „Nikogo nie obchodzi, czy jesteś szczęśliwy, bo żyjesz w grzechu!”; czy: „Nie muszę myśleć. Jestem katolikiem!”.

Film, będący szyderczy i złośliwy wobec katolików, w ciepłym tonie opowiada o szacunku wobec gejów i lesbijek oraz akceptacji ludzi „takimi, jakimi są”. Wilson zauważa, że film prowadzi do jednoznacznego wniosku, że katolicy, którzy mają odwagę przestrzegać nauczania Kościoła, to „wyprani z mózgów głupcy, których nie obchodzi szczęście innych”.

Niedawno na ekrany kin w USA wszedł także inny film, uznany przez Ligę Katolicką jak komedię kpiącą z katolików "The Three Stooges" .

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RODZINA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama