Benedykt XVI wspiera anglikanów z Anglii i Walii, którzy przeszli na katolicyzm także finansowo.
Jak poinformował na swojej stronie internetowej Ordynariat Personalny Matki Bożej z Walsingham papież przekazał im ok. 190 tys. euro. Ordynariat mający strukturę diecezjalną liczy obecnie ok. 1,3 tys. wiernych i 60 księży.
Ordynariaty personalne dla byłych anglikanów utworzył Benedykt XVI w 2011 r., aby umożliwić im normalne funkcjonowanie w strukturach Kościoła katolickiego przy zachowaniu ich anglikańskiej tradycji. Jednym z powodów ich konwersji były decyzje niektórych Kościołów Wspólnoty Anglikańskiej o dopuszczeniu wyświęcania kobiet na biskupów. Jak dotychczas utworzono dwa ordynariaty personalne, jeden jest w Walsingham a drugi powstał w USA.
Po swoim powstaniu Ordynariat Personalny Matki Bożej z Walsingham zwrócił się do Watykanu o finansowe wsparcie. Stojący na jego czele były anglikański biskup,a obecnie infułat Keith Newton poinformował, że jego roczne utrzymanie kosztuje ponad 1 mln euro.
Ordynariat musi z własnych środków finansować duszpasterstwo, utrzymanie świątyń i duchowieństwa. Do tego ma pod swoją opieką osoby w podeszłym wieku, w tym księży. W Kościele anglikańskim duchowni przechodzą na emeryturę w wieku 70 lat i wraz z rodzinami mają prawo do darmowego mieszkania. Po przejściu do Kościoła katolickiego nie mają już tych socjalnych zabezpieczeń.
26 maja wyświęceni zostaną dla ordynariatu nowi diakoni, a 21 kwietna święcenia kapłańskie dla Ordynariatu przyjęło w Londynie dwóch młodych mężczyzn, jeden liczący 27, a drugi 28 lat.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.