Włochy: 40 lat Odnowy w Duchu Świętym

Zachęta do dawania odważnego świadectwa o Chrystusie i aktywnego włączenia się w nową ewangelizację znalazła się w życzeniach Benedykta XVI skierowanych do uczestników jubileuszowego spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które trwa w Rimini.

Ruch ten świętuje 40-lecie swego istnienia we Włoszech. Telegram w imieniu Papieża przesłał na ręce przewodniczącego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym Salvatore Martineza watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone.

Także przewodniczący włoskiego episkopatu zachęcił członków Odnowy w Duchu Świętym do odpowiedzialnego włączenia się w życie parafii i diecezji. Kard. Angelo Bagnasco wskazał, że na tych, którzy w swym życiu spotkali żywego Chrystusa leży obowiązek dzielenia się wiarą.

Z okazji jubileuszu do Rimini przewieziono relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Spotkanie przebiega pod hasłem: „W Duchu wołamy: Panem jest Jezus”. Jego uczestnikom Benedykt XVI udzielił przywileju odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama