USA: biskupi za zniesieniem embarga z Kubą

O ustanowienie relacji dyplomatycznych z Kubą i zniesienie embarga wobec tego kraju apelują do amerykańskiej sekretarz stanu biskupi USA.

W ich przekonaniu przyczyni się to do poprawy sytuacji praw człowieka oraz wolności religijnej. Amerykańscy biskupi przypominają w liście wizytę Benedykta XVI na Kubie w ub. miesiącu. Ich zdaniem ukazała ona, jak skuteczny i pozytywny wpływ może mieć polityka dialogu i spotkania.

Autorzy listu przypominają Hillary Clinton, że doceniają ubiegłoroczne złagodzenie restrykcji przed administrację prezydenta Obamy. Tym razem jednak apelują do laureata pokojowej nagrody Nobla, by jednoznacznie przyczynił się do zniesienia embarga na handel z Kubą. Amerykańcy biskupi przyznają, że nie tylko myślą o ożywieniu relacji gospodarczych z karaibską wyspą, ale o wiele bardziej o tamtejszych organizacjach charytatywnych. Wielu hierarchów wzięło udział w papieskiej wizycie na Kubie i było naocznymi świadkami dramatycznej sytuacji mieszkańców. Jedynym wsparciem dla Kubańczyków jest sieć Caritas, która z braku środków apeluje do Amerykanów o produkty objęte embargiem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg