Arturo Mari wspomina Jana Pawła II

„Modlitwa w życiu kapłana jest czymś najważniejszym” - mówił Arturo Mari, znany fotograf bł. Jana Pawła II, który 18 kwietnia spotkał się z klerykami, wychowawcami i profesorami w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji częstochowskiej.

Podczas spotkania Arturo Mari dał świadectwo o głębokiej wierze Jana Pawła II. - To był człowiek wielkiej modlitwy. Zawsze, szczególnie przed trudnymi spotkaniami, dużo się modlił - mówił Arturo Mari.

Znany fotograf papieski podkreślił, że „Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale był przede wszystkim kapłanem”. - On kochał wszystkich kapłanów, doceniał ich trud, ich oddanie się drugiemu człowiekowi - mówił Mari.

Fotograf bł. Jana Pawła II wspomniał, że „powołanie Karola Wojtyły zrodziło się w cierpieniu, w trudnym czasie II wojny światowej”. - To cierpienie, najpierw utrata najbliższych, potem terror okupacji, wzmacniało jego powołanie do kapłaństwa - podkreślił Arturo Mari. „Jako papież także wiele cierpiał. Zawsze powtarzał, że papież musi cierpieć” - kontynuował fotograf papieski.

Mari zaznaczył, że „powołanie zrodzone w optyce cierpienia i głębokiej wiary, w stałym kontakcie z Bogiem na modlitwie, były jego siłą”. - Jako człowiek pokorny, człowiek modlitwy i głębokiej wiary, jako kapłan szedł do świata i do ludzi. Zawsze bronił sprawy pokoju, praw człowieka i godności ludzkiej. Z modlitwy czerpał odwagę i siły - mówił fotograf.

Wspominał również dramatyczne chwile pontyfikatu Jana Pawła II, takie jak zamach na Placu św. Piotra w 1981 r., trudne, także z punktu widzenia politycznego, pielgrzymki, jak do Nikaragui, Sarajewa. - Był człowiekiem odważnym, człowiekiem zawierzenia. Jego chroniła Matka Boża - podkreślił.

Fotograf papieski zaapelował do kleryków, by byli ludźmi modlitwy. – Dużo musicie się modlić, a znajdziecie siłę, by pójść do ludzi. Tak jak mój syn kapłan, który pracuje w bardzo trudnych warunkach w Ekwadorze. On pomimo zmęczenia jest człowiekiem szczęśliwym, bo się modli - stwierdził Mari.

Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie uroczyście poświęcił 15 sierpnia 1991 r. Jan Paweł II.

Arturo Mari przybył do Częstochowy na zaproszenie Krzysztofa Witkowskiego twórcy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Dziś wieczorem o godz. 18 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Arturo Mari, wraz ze swoją żoną Coriną, będzie gościem spotkania "Z Janem Pawłem II ku przyszłości".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg