Papież o papieżu

Benedykt XVI przypomniał w poniedziałek o przypadającej tego dnia siódmej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Papież mówił o odejściu swego poprzednika podczas spotkania z pielgrzymami z Madrytu, gdzie odbyły się w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży.

"Dzisiaj wspominamy odejście Jana Pawła II do nieba" - powiedział Benedykt XVI podczas spotkania w Watykanie z pięcioma tysiącami młodych Hiszpanów. Podkreślił, że polski papież dał "energiczny impuls inicjatywie duszpasterskiej", jaką były Światowe Dni Młodzieży.

O Janie Pawle II jako "wielkim pomysłodawcy i promotorze" Dni Młodzieży mówił też rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi na konferencji prasowej na temat następnego zlotu młodych katolików, który odbędzie się w przyszłym roku w Rio de Janeiro.

Uczestniczący w konferencji przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich kardynał Stanisław Ryłko, który 2 kwietnia 2005 roku żegnał umierającego papieża, powiedział w poniedziałek: "Pamiętamy, ilu młodych ludzi towarzyszyło Janowi Pawłowi II w dramatycznych dniach siedem lat temu". W ten sposób nawiązał do czuwań, jakie trwały na Placu świętego Piotra w dniach agonii papieża.

"Rocznica śmierci skłania do refleksji nad tym wielkim darem, jaki zostawił nam papież Jan Paweł II, darem Światowych Dni Młodzieży, który natychmiast przejął nowy papież" - zauważył kardynał Ryłko.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg