Nie ma ważniejszej sprawy, jak wychowanie

Z okazji święta bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego harcerze i skauci z całej Polski spotkają się jutro (26 lutego) w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Liturgii o godz. 10.00 będzie przewodniczył delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa harcerzy bp polowy Józef Guzdek.

Nawiązując do zaszczytnej historii szarych szeregów, hierarcha zaznacza - harcerze to dziś ponad stu tysięczna grupa dzieci i młodzieży, którym się chce chcieć. Oni są przyszłością naszego narodu.Zdaniem bpa Guzdka - sekret nieustającej w Polsce popularności harcerstwa tkwi właśnie w oferowanej przez niego młodemu człowiekowi formacji.

- Harcerstwo może uczynić człowieka nie tylko szlachetnym ale nawet świętym - podkreślił bp Guzdek wskazując na przykład bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wierny młodzieńczy ideałom harcerskim i swojemu powołaniu kapłańskiemu aż po obóz w Dachau do końca pozostał odpowiedzialny za drugiego człowieka.Z uwagi na uwarunkowania historyczne obecnie mamy w Polsce Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR), Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) oraz Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama