Rosja: Katolicki post, prawosławne zapusty

Także we wszystkich parafiach katolickich Rosji odbyły się uroczystości Środy Popielcowej

Na wieczornych Mszach wierni przystępowali do obrzędu posypania głowy popiołem. Tymczasem rosyjscy prawosławni przeżywają Masliennicę, czyli tydzień poprzedzający rozpoczęcie Wielkiego Postu.
Dzisiaj w Moskwie ordynariusz archidiecezji Matki Bożej abp Paolo Pezzi odprawił uroczystą Mszę katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jako pierwszy przystąpił do pokutnego obrzędu posypania głowy popiołem. W innych katolickich parafiach moskiewskich i całej Rosji odbywały się uroczystości Środy Popielcowej.

Bracia prawosławni przeżywają w tym tygodniu Masliennicę związaną zwykle z ludowymi zwyczajami zapustowymi. W najbliższą niedzielę zwaną „Niedzielą Przebaczenia” prosić będą się nawzajem o przebaczenie, aby z czystym sercem rozpocząć Wielki Post w najbliższy poniedziałek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ROSJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.