Kryzys gospodarczy także w Watykanie

Członkowie Rady Kardynałów dla Zbadania Problemów Organizacyjnych i Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej pomimo zadowolenia z powodu obiecującej prognozy budżetu na rok 2012 wyrazili niepokój z powodu trwającego nadal globalnego kryzysu gospodarczego, który nie oszczędził również watykańskiego systemu ekonomicznego

Stwierdzenie to znajdujemy w opublikowanym dziś komunikacie po posiedzeniu tego gremium, które obradowało 14 lutego pod przewodnictwem watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarcisio Bertone. Zdaniem purpuratów ów wpływ kryzysu zaznacza się zwłaszcza na sytuacji finansowej Stolicy Apostolskiej, utrzymywanej głównie z niezbędnych subwencji wiernych.

Jednocześnie Rada Kardynałów wyraziła głęboką wdzięczność za wsparcie jakiego, często anonimowo udzielają wierni powszechnej posłudze Ojca Świętego i zachęcają ich do kontynuowania tego dobrego dzieła. Uznano też, że nieustannie instytucje watykańskie podejmują starania, aby udoskonalić administrowanie dóbr i zasobów Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama