Chińska diecezja Tianjin przeżywa jubileusz stulecia stałej obecności Kościoła katolickiego w tym rejonie. Okazją do niego jest rocznica utworzenia w 1912 r. wikariatu apostolskiego, który później dał początek diecezji będącej sufraganią archidiecezji Pekinu.
Jubileusz chińskich katolików naznaczony jest jednak smutkiem, ponieważ dwaj biskupi tej diecezji przebywają w areszcie domowym. Hierarchowie cieszą się komunią ze Stolica Apostolską, ale jako przedstawiciele wspólnoty katakumbowej nie mają pozwolenia władz chińskich na działalność kościelną. Bp Stephen Li Side jako ordynariusz Tianjin ma zakaz wejścia do tego miasta i sprawowania liturgii w miejscowej katedrze. Natomiast jego biskup pomocniczy Melchior Shi Hongzhen ma zakaz używania insygniów biskupich, ponieważ komunistyczne władze nie uznają jego święceń.
Jubileuszowy program duszpasterski diecezji Tianjin koncentruje się wokół wiary i podzielono go na cztery tematy: modlitwa, życie, wspólnota, dzielenie się. Do tej chińskiej diecezji należy 100 tys. katolików. Posługuje wśród nich 40 księży.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.
Setki tysięcy osób na inauguracji pontyfikatu, orszakach i imprezach sportowych.
Parafie na północy Włoch przetrząsają swoje archiwa w poszukiwaniu przodków papieża.
Tenisowy włoski mistrz przekazał Ojcu Świętemu rakietę taką, jakiej sam używa w trakcie meczów.