Milion podpisów w obronie TV Trwam

Już ponad milion podpisów w obronie Telewizji Trwam napłynęło do siedziby Radia Maryja w Toruniu. O milionowym podpisie poinformował dziś na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

„O godzinie 15:40 został policzony milionowy podpis do KRRiT. Był to podpis państwa Leszczyńskich z Wrocławia” – poinformował o. Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja podziękował jednocześnie wszystkim, którzy w ten sposób wspierają Telewizję Trwam, m.in. radom miast, gmin i osiedli, a także wszystkim organizacjom, w szczególności młodzieżowym.

„To jest nowa jakość – widać, że dostrzegają wartość społeczną Radia Maryja, że zależy im na narodzie na społeczeństwie” – mówił dyrektor toruńskiej rozgłośni. Jak dodał: „Zbierane podpisy są swoistym referendum Polaków – czy chcą wolności w naszym kraju”. O. dr Tadeusz Rydzyk zaapelował także o dalsze wysyłanie protestów do KRRiT a ich kopii do siedziby Radia Maryja w Toruniu.

Jak poinformowało Biuro Radia Maryja w Toruniu do siedziby radia każdego dnia napływa od 900 do 1200 listów z setkami podpisów w obronie Telewizji Trwam.

Z apelem do KRRiT o przyznanie Telewizji Trwam koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną zwróciła się m.in. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, parlamentarzyści i eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski a także NSZZ Solidarność. Specjalne uchwały wystosowały rady wielu miast i gmin w Polsce, m.in. Ełku, Supraśla, Łap, Łomży, Płońska, Wołomina, Białegostoku, Ostrołęki i Lublina.

Głosy sprzeciwu wobec decyzji KRRiT napływają także od wielu organizacji krajowych i zagranicznych. Wszystkie protesty są publikowane na stronie internetowej Radia Maryja.

Jednocześnie cały czas trwa liczenie kolejnych głosów sprzeciwu wobec decyzji KRRiT, która nie przyznała Telewizji Trwam miejsca na tzw. cyfrowym multipleksie.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama