Kard. Bevilacqua przez wiele lat angażował się na rzecz sprawiedliwości społecznej. Troszczył się też o opiekę duszpasterską nad imigrantami i wniósł kompetentny wkład w rewizję prawa kanonicznego po Soborze Watykańskim II.
Przypomina o tym Papież w telegramie kondolencyjnym, przesłanym po śmierci emerytowanego metropolity Filadelfii na ręce jego następcy, abp. Charlesa Chaputa OFMCap.
Kard. Anthony Bevilacqua zmarł wczoraj w wieku 88 lat po długiej chorobie w swym domu przy seminarium św. Karola Boromeusza na peryferiach Filadelfii. Urodzony w wielodzietnej (11 dzieci) rodzinie włoskich emigrantów, po święceniach kapłańskich otrzymanych w 1949 r. w diecezji Brooklyn doktoryzował się z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Studiował też potem w USA prawo świeckie. W 1980 r. został biskupem pomocniczym w Brooklynie, trzy lata później ordynariuszem Pittsburgha, a w 1988 r. metropolitą Filadelfii jako następca kard. Johna Króla. W 1991 r. Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej. Kard. Bevilacqua kierował tamtejszą archidiecezją przez 15 lat, aż do 80. roku życia. Jego rezygnacja została przyjęta w 2003 r.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.