Spółki ATM i STAVKA, które otrzymały koncesję na nadawanie sygnału na multipleksie, są związane z dominującymi w kraju mediami – informuje portal wPolityce.pl.
Spółka ATM ma kapitałowe powiązania z Polsatem, natomiast STAVKA po zdobyciu koncesji sprzedała udziały TVNowi.
Co ciekawe, STAVKA w chwili przyznawania koncesji nie nadawała sygnału telewizyjnego – zajmowała się castingami do produkcji filmowych i reklam. Nadawanie sygnału rozpoczęła dopiero w styczniu tego roku, dzięki sprzedaży udziałów TVNowi, który wsparł ją technologicznie.
Spółka ATM Grupa natomiast, która od dawna współpracuje m.in. z Polsatem i TVP, ma wraz z Agorą udziały w zajmującej się produkcją filmów spółce A2 Multimedia. W skład Grupy Kapitałowej tej spółki, jako jedna z 9 spółek zależnych, wchodzi spółka producencka Studio A. Jej współzałożycielem w 1994 roku był… Jan Dworak, obecny prezes KRRiT.
W kierownictwie grupy ATM zasiada zaś Maciej Grzywaczewski, jeden z najważniejszych współpracowników Dworaka za czasów jego prezesowania w TVP.
Wszystko to każe zadać sobie pytanie, czy nie mamy do czynienia – jak czytamy – z „ustawką dominujących mediów”. Wygląda bowiem na to, że odmowa przyznania koncesji TV Trwam jest skutkiem układu medialnego, który chce „wykluczyć z przekazu telewizję opozycyjną względem głównego nurtu”.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.